www.polskie-zabawki.pl
+48 669 899 778 sklep@polskie-zabawki.pl

Zabawka i dziecięcy świat

Zabawka to coś więcej niż przedmiot. Zabawka to nie tylko rzecz do zabawy. Zabawka to Twój pomocnik w edukowaniu i kształtowania Twojego dziecka. Jako odpowiedzialni rodzice, dobrze o tym wiemy. Jak zatem wybierać zabawki? Czym się kierować? O czym pamiętać? Oto kilka słów na ten temat.

Jedno jest pewne – zabawki nie są tylko po to by zająć dziecku czas. Mają one edukować i wnosić w życie dziecka radość. Na przykład, gdy Twoje dziecko buduje domki, ćwiczy umiejętność wykonywania czynności wymagających precyzji. Granie i śpiewanie to kształtowanie umiejętności językowych. Konstruowanie z klocków, układanie puzzli, lub stosowanie się do zasad jakiejś gry, stymulująco oddziałują na procesy myślowe i zdolności twórcze. Zabawy rodzinne sprzyjają temu, by dziecko uczyło się rozumieć innych – wtedy ma szansę stać się bardziej współczujące a mniej egocentryczne.

Czy nie należy zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy dorosły sprawujący opiekę nad dzieckiem powinien się głęboko zastanowić nad wyborem odpowiednich zabawek?