www.polskie-zabawki.pl
+48 669 899 778 sklep@polskie-zabawki.pl

DREWNIANA ZABAWKA „DMUCHAJKA” – o co chodzi?

Dmuchajka CZERWONA

JAK DZIAŁA DMUCHAJKA?

Dziecko dmuchając przez słomkę w dmuchajkę ma za zadanie tak regulować powietrzem, żeby piłeczka utrzymywała się w górze jak najdłużej lub podnosiła się jak najwyżej. Zabawa zapewnia niesamowite emocje. Jednym ze sposobów na zabawę jest przeprowadzenie np. konkurencji, kto najdłużej utrzyma wydmuchiwaną piłeczkę w powietrzu… Jeśli piłeczkę pomalujemy w ciekawe wzory lub kolory dodatkowo urozmaicimy doznania wzrokowe.

 

CECHY ZABAWKI

Ta tajemniczo wyglądająca i nazwana drewniana zabawka usprawniająca aparat artykulacyjny, fonacyjny i oddechowy, wspiera percepcję wzrokową. Rozwija koncentrację, zmysł równowagi, uczy zachowania spokoju i panowania nad emocjami, ekonomicznego gospodarowania powietrzem i to wszystko przez zajmującą zabawę. Jeśli zaprosimy do zabawy innych wspomaga rozwój społeczny. Może znaleźć zastosowanie w gabinetach logopedycznych, zaciszu domowym ale także jako konkurencja na przyjęciach, w przedszkolach czy szkołach. Usprawnia umiejętność kontroli oddechu, która okazuje się przydatna  w trakcie nauki i rozwoju mowy oraz śpiewu, a także podczas nauki pływania.

 

 

Dmuchajka jest bardzo ładnie i solidnie wykonana z drewna bukowego. Zabawka jest higieniczna dzięki zastosowaniu zwykłych słomek spożywczych , co pozwala na łatwą ich wymianę lub przygotowaniu ich dla każdego dziecka/zabawowicza indywidualnej. Zapakowana jest w estetyczną, trwałą, tekturową tubę, umożliwiającą przechowywanie jak też eleganckie wręczenie jako prezent.

 

Produkt jest polskiej produkcji. Doskonała jakość wykonania!

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi zaskakującymi polskimi zabawkami drewnianymi tej samej firmy!